تاريخ : | | نویسنده : fandog

سازمان هاي فعال در زمينه مسائل بشردوستانه و شرکت هاي مخابراتي ويژه تلفن همراه براي مبارزه با تاثيرات نامطلوب گرمايش زمين، دست به دست هم داده اند تا يک سيستم بزرگ پيش بيني هوا در سراسر قاره آفريقا برپا کنند.

به گزارش ايسنا، اين طرح، موسوم به "اطلاعات آب و هوا براي همه"، که از سوي کوفي عنان، دبيرکل سابق سازمان ملل متحد نيز پشتيباني مي شود، با اين هدف راه‌اندازي شده است که افريقا را به 5 هزار ايستگاه هواشناسي مجهز کند. اين ايستگاه‌ها بالاي دکل‌هاي مخابراتي ويژه تلفن‌هاي همراه نصب مي‌شود.

به نوشته بي‌بي‌سي، دانشمندان براي تعيين تاثيرات گرمايش زمين در افريقا به اطلاعات در باره آب و هواي اين منطقه نياز دارند و اين ايستگاه‌ها، اطلاعاتي را که دانشمندان براي محاسبات خود لازم دارند به طور لحظه به لحظه در اختيار آنها قرار مي‌دهد.

اين ايستگاه‌ها اطلاعاتي چون بارش باران و وزش باد را جمع‌آوري مي‌کند و به سازمان‌هاي هواشناسي ملي هر کشور افريقايي ارسال مي‌کند.

افريقا در حال حاضر فقط چند صد ايستگاه هواشناسي دارد در حالي که تعداد اين ايستگاه ها در اروپا و امريکاي شمالي به چند هزار مي‌رسد.

تحليلگران مي‌گويند تاثيرات نامطلوب تغيير آب و هوا در افريقا در مقايسه با قاره‌هاي ديگر، ممکن است بدتر باشد.

کوفي عنان در اين باره گفت: وقتي گرمايش زمين مسأله‌ساز شود، فقيرترين مردم جهان، آسيب‌پذيرترين مردم جهان مي شوند در حالي که براي مقابله با اين مشکل کمتر از ديگران مجهزند.

وي افزود: امروز تقريبا در هر نقطه افريقا برج‌هاي مخابراتي وجود دارد. ما پيش از اين طرح هرگز قادر نبوده‌ايم در اين ابعاد آب و هواي اين قاره را تحت نظر داشته باشيم.

بيش از 70 درصد مردم افريقا کشاورز هستند و بخش عمده زمين هاي زراعي اين قاره با آب باران آبياري مي‌شود. وابسته بودن به اين نوع آبياري، کشاورزان را بيشتر در برابر تغييرات آب و هوا آسيب‌پذير مي‌کند.

سازمان جهاني هواشناسي اين طرح را ستوده و گفته است که در دهه‌هاي اخير مهمترين تحولي است که در اين حوزه صورت گرفته است.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.