اخبار,اخبار سیاست خارجی ,تحریم جدید ایران

 

اخبار سیاست خارجی - اوباما با لایحه تحریم جدید ایران مخالفت می‌کند

روزنامه اورشلیم پست با اشاره به تلاش کنگره آمریکا برای تصویب لایحه تحریم جدید ایران نوشت: چنین لایحه‌ای از سوی دولت باراک اوباما مورد مخالفت قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست در گزارشش نوشت: رهبری مجلس سنا طی هفته جاری به سمت تصویب لایحه‌ای خواهد رفت که تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت شکست مذاکرات را در پی خواهد داشت.

تصویب چنین لایحه‌ای از سوی دولت باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا که برای به نتیجه رسیدن دیپلماسی با ایران تلاش می‌کند بعلاوه دیگر اعضای گروه 1+5 مورد مخالفت قرار خواهد گرفت.

سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل در این باره گفت: افزایش تحریم‌ها در این مرحله تلاش‌های ما برای دستیابی به هدف مشترک‌مان را تضعیف خواهد کرد.

این در حالی است که سناتور لیندزی گراهام در گفت‌وگو با اورشلیم پست تأکید کرد: کمیته خواهان به رأی گذاری این لایحه در 20 ژانویه است. روزی که باراک اوباما سخنرانی سالانه خود را در جلسه‌ای مشترک با کنگره ارائه خواهد داد.

یک مشاور ارشد کنگره که از روند پیش‌نویس لایحه مطلع است گفت که این لایحه 65 رأی موافق را به دست خواهد آورد که تصویب آن را تضمین می‌کند. اما سران حزب وی خواهان 67 رأی که نشان دهنده موافقت اکثریت است هستند.

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در گفت‌وگو با این روزنامه، تصریح کرد: شکی نیست که ما به دلیل تأثیر تحریم‌ها اکنون در این نقطه قرار داریم اما تحریم‌ها موجب توقف پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران نشد تحریم‌ها این کار را کرد.

این مقام آمریکایی افزود: دولت پیش از آن‌که اظهارنظری درباره محتوای این لایحه کند در انتظار آن است تا نسبت به آن مطلع شود.

وی هم‌چنین گفت: اما موضع ما در خصوص هرگونه تحریم جدید مرتبط هسته‌ای علیه ایران تغییر نکرده است.

دور جدید مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 هجدهم ژانویه در ژنو برگزار خواهد شد. پیش از این قرار است وزیران امور خارجه ایران و آمریکا دیدار دوجانبه‌ای با یکدیگر داشته باشند.

اخبار سیاست خارجی - ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.