تاريخ : | | نویسنده : fandog

اخبار ,اخبار اقتصادی , مصرف بنزین

 

اخبار اقتصادی -  مصرف بنزین اوج گرفت

میانگین مصرف بنزین در هفته گذشته به دلیل روزهای تعطیل پایان هفته افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود با به پایان رسیدن ماه رمضان، میانگین مصزف بنزین به روزانه 71 میلیون لیتر برسد. 

به گزارش ایسنا، میانگین مصرف بنزین در هفته منتهی به ٢٧ تیرماه امسال با بیش از دو میلیون لیتر افزایش نسبت به هفته قبل از آن، به بیش از ٦٥,٨ میلیون لیتر در روز رسید.
 
بر این اساس. در بازه زمانی ٢١ تا ٢٧ تیرماه امسال، مصرف بنزین کل کشور ٤٦٠ میلیون و ٩٠٠ هزار لیتر بود که در مقایسه با هفته قبل از آن (٤٤٢,٧ میلیون لیتر) ١٨ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر افزایش داشت.
 
بیشترین مصرف این فرآورده با ٧٢,٩ میلیون لیتر در روز پنجشنبه ( ٢٦ تیرماه) و کمترین میزان آن با ٦١.٨ میلیون لیتر در روز دوشنبه ( ٢٣ تیرماه) صورت گرفته است که افزایش مصرف حدود ١٨ میلیون لیتری بنزین در هفته مورد نظر بدلیل روزهای تعطیل پایان هفته بود.
 
بنا به آمارهای اعلام شده از کل بنزین مصرفی دربازه زمانی یاد شده، ٢٧,٧ میلیون لیتر آن بنزین سوپر بوده که از میانگین مصرف روزانه سه میلیون و ٩١٤ هزار لیتر در روز این فرآورده حکایت دارد.
 
همچنین متوسط مصرف روزانه بنزین کشور در ماه مبارک رمضان با کمی نوسان بین ٦٢ تا ٦٦ میلیون لیتر در روز ثبت شده است.
 
پیش‌بینی افزایش مصرف به 71 میلیون لیتر
این در حالی است که با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و افزایش سفرهای تابستانی، احتمال افزایش مصرف بنزین کشور در هفته های آینده پیش بینی شده که میانگین مصرف بنزین با رشد منطقی تا پایان تابستان به حدود ٧١ میلیون لیتر و بیش از بیش از میانگین مصرف سال برسد.
 
بنا به این گزارش پیشتر شرک پخش فراورده های نفتی میانگین مصرف بنزین در بهار امسال را حدود به ٦٩ میلیون لیتر اعلام کرده بود و آنطور که مصطفی کشکولی، مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرده از ابتدای امسال تاکنون رشد مصرف این فرآورده نفتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ٢ درصد بوده است.
 
همچنین ابتدای امسال تا شروع فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها (در ابتدای اردیبهشت ماه امسال)، میانگین مصرف بنزین با رشد ١٠ درصدی در مقایسه بامدت مشابه سال قبل از آن، به ٦٧,٨ میلیون لیتر رسید و از زمان شروع فاز دوم هدفمندی یارانه ها تا شروع ماه مبارک رمضان نیز میانگین مصرف بنزین ٦٩,٦ میلیون لیتر بوده است. 

اخبار اقتصادی - ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.