ن

 

سلطانیه: هدف از سفر به روسیه اگاه سازی افکار عمومی است

 

ماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: افکار عمومی جهان حق دارند واقعیت برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران را بدانند.

 

علی اصغر سلطانیه پس از نشست با کارشناسان و تحلیلگران مرکز مطالعات انرژی و امنیت روسیه که در پشت درهای بسته برگزار شد در مصاحبه با واحد مرکزی خبر در مسکو افزود: دیپلماسی عمومی برجسته جمهوری اسلامی ایران برای آگاه سازی افکار عمومی جهان درباره فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان بسیار ثمر بخش بوده و سفر به روسیه هم با این هدف انجام شده است.

وی گفت: تلاش می کنیم با دیدار و گفتگوی رو در رو با نخبگان و کارشناسان و افکار عمومی مردم کشورها حقایق فنی، حقوقی و سیاسی برنامه صلح آمیز هسته ای ایران تشریح و به پرسش ها پاسخ داده شود.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد: به نخبگان شرکت کننده در این نشست اعلام کردم تا پاسخ خود را نگیرند و قانع نشوند از مسکو به وین باز نخواهم گشت.

سلطانیه افزود: خوشبختانه در مدت سه ساعت برگزاری این نشست به همه سوال ها و ابهامات کارشناسان روس که همگی متخصصان امور هسته ای و ایران بودند پاسخ دادم.

وی گفت: در این نشست ابعاد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران؛ تعاملات با آژانس بین المللی انرژی هسته ای و علل اجرا نکردن قطعنامه های سیاسی شورای امنیت که فاقد مبنای حقوقی هستند برای آنها تشریح شد.

وی با اشاره به بازدید سفرای 120 کشور از تاسیسات هسته ای ایران از جمله سایت اراک گفت: این اقدام ایران که همزمان با بازدید بازرسان آژانس در نطنز انجام شد و بازدید کنندگان هم از نزدیک آن را مشاهده کردند؛ بازتاب مثبتی در جهان و در میان کارشناسان روس داشت و امروز بازخورد آن را از نزدیک شاهد بودم.

وی افزود: گزارش نمایندگان کشورهای بازدید کننده از تاسیسات هسته ای ایران امروز یا فردا منتشر خواهد شد.

سلطانیه همچنین گفت: ارزیابی کارشناسان روس از عملکرد ایران در خصوص شفاف سازی برنامه صلح آمیز هسته ای بسیار مثبت بود و شماری از آنها انتشار برخی مطالب مطرح شده در این نشست را خواستار شدند.../واحد مرکزی خبررپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.