در این ۳۰ سال چه واحدهای فرهنگی و چه مافیای پنهانی موسیقی به من ضربه زدند. من ۳۰ سال سکوت کردم و همین‌طور هم حرکت می‌کنم.

به گزارش تسنیم، نشست خبری کنسرت شهرام ناظری صبح امروز ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

این هنرمند پیشکسوت که قرار است به زودی در تالار وزارت کشور کنسرت داشته باشد، گفت:‌ این کنسرت قرار بود توسط یک گروه خارجی و با همکاری بنده و حافظ ناظری برگزار شود. برنامه‌ریزی‌های ما از ۶ ماه قبل آغاز شد، با یک گروه خارجی قرارداد بستیم و بسیاری از دست‌اندرکاران آماده بودند تا این برنامه انجام شود، برنامه‌ای که قرار بود به نام صلح ایران به روی صحنه برود.

ما دچار خسارت‌های مادی و معنوی شدیم
ناظری در همین‌باره اضافه کرد: متأسفانه به دلیل اینکه همیشه موسیقی در کشور جدی گرفته نمی‌شود این برنامه لغو شد و ما دچار خسارت‌های مادی و معنوی شدیم. زیرا آن گروه‌ خارجی وقت‌شان را در شهریورماه خالی گذاشته بودند و فکر می‌کردند قرار است به ایران بیایند.

وی افزود: این کنسرت قرار بود در سالن وزارت کشور برگزار شود و برای اینکه خسارت بیشتری نپردازیم خودم جور این موضوع را کشیدم و قرار شد برنامه‌ای در وزارت کشور داشته باشم.

شهرام ناظری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا صلاح دیده برای این کنسرت نشست خبری برگزار کند، توضیح داد:‌ مهمترین دلیل برگزاری این نشست خبری لغو برنامه ما با گروه خارجی بود و این رویداد مشکل زیادی برای ما بوجود آورد. در این برهه که دولت اصرار دارد روابط خارجی بهتری داشته باشیم اما گویا ایشان فقط از هنر حرف می‌زنند.

ناظری در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا سالن وزارت کشور ظرفیت و امکانات صدایی مناسب برای اجرای این برنامه دارد، گفت: سعی کردیم در سالن وزارت کشور بتوانیم صدای مطلوب و خوبی ارائه دهیم از چند گروه هم به همین منظور دعوت کردیم که شرایطی را فراهم کنند که مردم صدای خوبی بشنوند.

وی افزود: در این برنامه علاوه بر کارهای نوستالژیکی که اجرا می‌شود بخشی از آثار هم به کارهای تازه اختصاص دارد و همینطور به خواسته یکی از دوستان یکی از شعرهای سیمین بهبانی را که در مراسم تدفین او هم اجرا کردم به روی صحنه خواهم برد تا هم یادی شود از سیمین بهبانی و محمدرضا لطفی دو هنرمند بزرگی که امسال از دست دادیم.

حافظ ناظری شخصی مستقل است

شهرام ناظری در ادامه با اشاره به اینکه حافظ ناظری نقشی در این اجرا نخواهد داشت، گفت: حافظ ناظری شخص مستقلی است و کار‌هایش هم مستقل است. او تشخیص می‌دهد که در کارهای این چنینی که نوع سازبندی موسیقی سنتی وجود دارد همکاری نکند.

در بخش دیگری از این نشست خبرنگاری درباره مناقشه میان حافظ ناظری و هوشنگ کامکار سوال پرسید که ناظری در پاسخ به این سوال گفت: موسیقی همیشه زیر ضربه بوده است اما نباید بگذاریم که این آب گل‌آلودتر شود. حافظ یک شخصیت مستقل است، آن سوی دنیا زندگی می‌کند و با ما تفاوت دارد. بنابراین من در این باره دخالت نمی‌کنم. هوشنگ کامکار هم اعتقادات خودش را داشته و آزاد بوده انتقاد کند. حافظ هم به عنوان کسی که کار هنری می‌کند حق جواب داشته است.

۳۰ سال سکوت کردم

شهرام ناظری تأکید کرد: اگر می‌خواستم دخالت کنم در این ۳۰ سال حرف می‌زدم که چه واحدهای فرهنگی و چه مافیای پنهانی موسیقی به من ضربه زدند. من ۳۰ سال سکوت کردم و همین‌طور هم حرکت می‌کنم.

شهرام ناظری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه عملکرد پیروز ارجمند مدیرکل دفتر موسیقی را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: آقای ارجمند تازه این مسئولیت را گرفته است و باید به ایشان زمان داد تا ببینیم عملکرد ایشان چگونه است.

۵ سال است که آلبومی از من منتشر نشده است

شوالیه آواز ایران یادآور شد: ۵ سال است که هیچ آلبومی از من منتشر نشده، مگر عمر هنری هنرمند چقدر است که باید این فاجعه را تحمل کند. مشکلاتی همیشه در سر راه بوده و مسایلی بوده که این تأخیر در انتشار آثارم به وجود بیاید. هم عملکرد رسانه‌ها بوده هم عملکرد نهادهای دولتی و هم شرایط خودم در این موضوع دخیل است. برای خودم متأسفم که ۵ سال است نتوانستم یک کار را منتشر کنم.

وی افزود: آلبوم قبلی من چهار سال طول کشید تا مجوز بگیرد و با همه مشکلاتی که داشت به صورت خیلی بدی منتشر شد.

ناظری با اشاره به کارهای جدیدی که در دست ساخت و انتشار دارد گفت: شاهنامه کردی ۲ آماده شده و با همکاری فرید الهامی این کار منتشر می‌شود. همچنین کاری براساس اشعار نیما یوشیج در حال ساخت است که چند سال مشغول تولید آن بودیم. پروژه‌هایی هم در ذهنم است برای انجام پروژه‌های موسیقی کرمانشاهی که در حال حاضر مشغول برنامه‌ریزی برای تولید آن هستیم. پروژه کوروش هم دیگر کاری است که مراحل آماده‌سازی را طی می‌کند. امیدوارم که مشکلی برای این پروژه پیش نیاید چرا که برخی نسبت به نام کوروش حساس هستند. زمانی در مورد شاهنامه هم همینطور بود، برخی کوته‌فکران می‌پنداشتند که چون در شاهنامه واژه شاه است نباید به سمت آن رفت، در حالی که اصلاً این چنین نیست، آن‌ها وقتی که دیدند شاهنامه را در خارج از کشور اجرا کردم و وقتی دیدند که واقعاً کار فرهنگی است، متقاعد شدند که شاهنامه هم می‌تواند در ایران اجرا شود.

این هنرمند پیشکسوت که چندی پیش فراخوانی را برای برگزاری کلاس‌های آواز منتشر کرده بود، در این باره توضیح داد: در مورد کلاس‌ها باید بگویم ما مشکل مکان برگزاری داریم زیرا به یک کلاس بزرگ احتیاج است که شهریه آن هم زیاد نباشد. من قول می‌دهم جایی را تهیه ‌کنم تا این کلاس‌ها برگزار شود.

شهرام ناظری در بخش پایانی سخنانش دیدگاه خود را درباره ممنوعیت تدریس موسیقی در فرهنگسراها بیان کرد و گفت: چه بگویم جز اینکه متأسفم. همیشه زورشان به موسیقی می‌رسد. جز تأسف کاری از دستم برنمی‌آید.

کنسرت شهرام ناظری در تاریخ ۱۸ و ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ در ساعت ۲۱/۳۰ در سالن وزارت کشور برگزار می‌شود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.